۴۵ هزار نفر از نمایشگاه سوگ یاس نبوی امامزاده طاهر (ع) کرج دیدن کردند

به گزارش جهادگران البرز، حجت الاسلام محمد صالحی افزود: امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج به لحاظ موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر پر ترددترین بزرگراه مواصلاتی کشور هرساله در ایام نوروز میزبان تعداد بیشماری از زایران و مسافرانی است که علاوه بر تجدید قوای جسمی نیازمند تجدید قوای روحی و معنوی هستند.

وی با اشاره به استقبال بسیار خوب مسافران از این نمایشگاه، اظهار داشت: از ابتدای ۲۸ اسفند ماه ۹۳ تا کنون روزانه حدود چهار تا پنج هزار زایر ضمن زیارت امامزاده طاهر (ع) از نمایشگاه یاس نبوی در جوار این امامزاده بازدید کردند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه البرز یادآورشد : نمایشگاه سوگ یاس نبوی در معرفی فضای زندگی حضرت زهرا(ع) با دکور خاص خود، مردم و تماشاگران را به کوچه های بنی هاشم می برد و راویان متعددی برای بیان وقایع پیش از شهادت و لحظه شهادت آن حضرت در این نمایشگاه حضور دارند.
صالحی با اشاره به اجرای برنامه های ایام سوگواری در امامزاده های استان نیز یادآورشد: در روز شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره، ۲۰ هزار نفر در امامزادگان برای سوگواری حضور یافته اند و در شام غریبان نیز ۹ هزار نفر حضور داشتند.
وی اکرام هشت هزار و ۵۰۰ زایر امامزادگان شهرستان های ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد را از دیگر برنامه های اجرا شده در روزهای گذشته عنوان کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به برپایی خیمه های معرفت در امامزادگان شاخص استان و دو خیمه در محور کرج- چالوس، گفت: به همین منظور ۱۷ نفر مبلغ بومی و پنج نفر مبلغ اعزامی از قم برای پاسخگویی به سوالات شرعی مسافران حضور داشتند.
وی تصریح کرد با پایان یافتن ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) طرح آرامش بهاری تا روز ۱۳ فروردین ماه در ۲۰ امامزاده استان اجرا خواهد شد.

صالحی بیان داشت : در این امامزاده ها، همراه با برگزاری خیمه های معرفت، اقلام فرهنگی بین مسافران توزیع می شود.
وی همچنین برگزاری طرح ویژه سال نو در ۱۴ امامزاده استان و برپایی هفت سین فاطمی در امامزاده طاهر (ع) را از دیگر برنامه های فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در ایام نوروز عنوان کرد .
وی در پایان با اشاره به برگزاری غرفه عفاف و حجاب و فروش محصولات فرهنگی در جوار نمایشگاه سوگ یاس نبوی، گفت: از آنجا که نمایشگاه سوگ یاس نبوی با استقبال بی نظیری مواجه شده، در نظر داریم این نمایشگاه را به صورت دائمی قرار دهیم. استان البرز دارای حدود یکصد امامزاده و بقعه متبرکه است.