فراخوان اولین جشنواره ملی فرهنگی هنری مباهله

۴۷۴۷

«فراخوان اولین جشنواره ملی فرهنگی هنری مباهله» در رشته های نقاشی، پویانمایی، وبلاگ نویسی، داستان کوتاه و مقاله پژوهشی مهرماه ۱۳۹۴ برگزار می شود.

محورهای جشنواره:
۱)مباهله، سند حقانیت دین اسلام و اهل بیت پیامبر (ص)
۲)مباهله مقدمه ای بر واقعه غدیرخم
۳)مباهله و ابعاد تاریخی آن
۴)مباهله و نقش بی بدیل خانواده در جامعه اسلامی
۵)مباهله و تبیین چگونگی تعامل بین ادیان توحیدی و مذاهب اسلامی

رشته های جشنواره:

نقاشی: سبک این بخش آزاد می باشد متقاضی این بخش لازمست ضمن انتخاب یکی از محورهای جشنواره اثر خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید .لازم به ذکر است اندازه طول اثر حداکثر یک متر باشد.

پویانمایی: در این بخش شرکت کننده لازمست استفاده مناسب از کلام ،حرکت و تصویر را در نظر داشته باشد لازم بذکر است زبان ارائه فارسی می باشد اثر با وضوح با لا برروی DVD ذخیره گردد . در این بخش داستان ،تم و ایده شخصیت پردازی در داستان،خلاقیت و نوآوری، طراحی کاراکتر،صداگذاری و تدوین مناسب حائز اهمیت است متقاضی این بخش باید خلاصه محتوای اثر را درقالب فایل WORD به ایمیل جشنواره و اثر نهایی را با وضوح بالا بر روی DVD ذخیره و به آدرس دبیرخانه ارسال نماید.

وبلاگ نویسی: متقاضی این بخش لازمست ارتباط موضوعی محتوای ارائه شده با موضوعات جشنواره،استفاده از المانهای گرافیکی و تصاویر مناسب با هر مطلب،استفاده از قالب مناسب و گرافیک مرتبط (رنگ،فونت ،اندازه،طرح و..) طبقه بندی و موضوع بندی مناسب مطالب ،و ضعیت وبلاگ در موتورهای جستجو و سبک بودن و سرعت بارگذاری مناسب در نظر بگیرد.هر فرد می تواند یک وبلاگ را در مسابقه شرکت دهد ووبلاگ تا زمان داوری آثار پابرجا بماند.در ضمن محدودیتی در بستر اجرایی و محیط وبلاگ وجود ندارد.متقاضیان شرکت کننده در این بخش پس از طراحی محیط وبلاگ ،آدرس آنرا به همراه کد رهگیری که در هنگام ثبت نام دریافت نمودند به ایمیل جشنواره به نشانی Mobahelefestival@yahoo.com ارسال نمایند.

مقاله پژوهشی: متقاضی این بخش لازمست تمام موارد مربوط به پیکره یک مقاله (عنوان،مقدمه و…)را رعایت نماید و متن مورد نظر را در محیط WORD با فونت LOTUSتایپ کرده و به ایمیل جشنواره ارسال نماید. دبیرخانه جشنواره به صورت تخصصی اصالت آثار را بررسی می کند .

داستان کوتاه: با توجه به شاخه های متعدد و متنوع داستان کوتاه انتخاب نوع اثر به نویسنده و گرایش فکری او بستگی دارد.داستان ها به صورت تایپ شده با رعایت قوانین ویرایشی و نگارشی و با فونت LOTUS ارسال گردد.ضمنا داستان ارسالی قبلا نباید در مسابقه ای شرکت داده شده باشد.

(تمامی افراد شرکت کننده در جشنواره ابتدا باید از طریق سایت جشنواره اقدام به ثبت نام ، و پس از پرکردن فرم ثبت نام کد رهگیری در یافت نمایند ذکر کد رهگیری برروی آثار ارسالی الزامیست .ضمنا دبیرخانه جشنواره مجاز است از کلیه آثار ارسالی به جشنواره به صور مختلف استفاده کند.)

جوایز:

نقاشی، وبلاگ نویسی و داستان کوتاه:
نفر اول لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و یک میلیون تومان جایزه نقدی
نفر دوم لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و هفتصد هزارتومان جایزه نقدی
نفر سوم لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و پانصد هزار تومان جایزه نقدی

پویانمایی:
نفر اول لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و سه میلیون تومان جایزه نقدی
نفر دوم لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و دومیلیون تومان جایزه نقدی
نفر سوم لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و یک میلیون تومان جایزه نقدی

مقاله پژوهشی:
نفر اول لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و دو میلیون تومان جایزه نقدی
نفر دوم لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و یک میلیون و پانصد هزار تومان جایزه نقدی
نفر سوم لوح سپاس به همراه تندیس جشنواره و یک میلیون تومان جایزه نقدی

زمانبندی جشنواره:
اخرین مهلت ارسال آثار: ۱۳۹۴/۰۴/۲۷
اعلام داوری: ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
اختتامیه جشنواره: ۱۳۹۴/۰۷/۱۶

آدرس دبیرخانه: مشهد ، میدان صاحب الزمان (عج)، صاحب الزمان (عج)۱۴، مجتمع فرهنگی هنری صاحب الزمان (عج)
طبقه دوم ، دبیرخانه جشنواره ملی فرهنگی هنری مباهله،کدپستی : ۹۱۳۹۸۱۳۹۶۷

شماره تماس : ۳۷۱۲۶۶۲۴-۰۵۱ ، داخلی ۲۵ – ۳۷۱۳۵۱۵۲ -۰۵۱

ایمیل : Mobahelefestival@yahoo.com

وب سایت: http://www.mobahelefestival.ir