اولین جشنواره قرآنی «نور» در تهرانسر برگزار می شود

۲

نخستین جشنواره قرآنی منطقه غرب تهران با عنوان «نور» در سطح مساجد، مدارس و مراکز فرهنگی هنری منطقه ۲۱ برگزار می شود.

فرهنگسرای تهرانسر با مشارکت ناحیه ۲ اداره اجتماعی معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۲۱ و پایگاه بسیج مسجدالنبی(ص) شهرک آزادی، نخستین جشنواره قرآنی منطقه غرب تهران با عنوان «نور» در سطح مساجد، مدارس و مراکز فرهنگی هنری این منطقه برگزار می کند.

سید احمد موسوی، مدیر فرهنگی هنری منطقه با بیان ضرورت توجه نهادها و سازمان های متولی فرهنگ به نقش بنیادین قرآن در تربیت نسل جوان گفت: اعتلای فرهنگ و اخلاق دینی در دانش آموزان، زمینه سازی انس شهروندان با قران کریم و عترت، شناسایی نوجوانان و جوانان مستعد قرانی غرب تهران، الگوسازی قرآنی برای سایر اقشار جامعه و نیز گسترش مفاهیم، آموزه های قرانی از اهداف مهم برگزاری این جشنواره است.

وی بیان کرد: این جشنواره در بین افراد بالای ۱۶ سال محدوده غرب تهران در بخش های قرائت، حفظ و اذان برگزار می شود. فراخوان ثبت نام این جشنواره از تاریخ شنبه پنجم اردیبهشت در مساجد، مدارس و خانه های فرهنگ منطقه آغاز شده و تا پایان وقت اداری روز سه شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. مسابقات نیز روزهای هفدهم و هجدهم پس از اقامه نماز اقامه ظهر و عصر آغاز شده و تا اذان مغرب ادامه می یابد. مراسم اختتامیه نیز روز جمعه و پس اقامه نماز مغرب و عشا برگزار می شود.

بنابرگزارش روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه ۲۱موسوی در پایان با بیان اینکه تبلیغ و ترویج فعالیت های مرتبط با قرآن همواره از سیاست های کلان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بوده است، افزود: این مسابقات در هر بخش سه برگزیده خواهد داشت که به ایشان هدایای ارزنده ای به رسم یادبود تقدیم خواهد شد.
خبرگزاری شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *